E-zezwolenia 2024 (tylko na wody użytkowane przez O. PZW Wałbrzych)

Poniżej zamieszczamy aktywny link do platformy elektronicznej, która umożliwi Wędkarzom wnoszenie składek / opłat za wędkowanie na wodach Okręgu PZW w Wałbrzychu. Opcja ta stanowi alternatywę dla osób, które nie mogą dokonać opłat w sposób tradycyjny czyli w Kole PZW.

***   ***   ***

UWAGA: Okręg PZW w Wałbrzychu informuje, że nie świadczy dystrybucji ani nie udostępnia w wersji elektronicznej Zezwoleń w imieniu innych Okręgów PZW: Legnica, Częstochowa, Kalisz (patrz. zawarte Porozumienia na rok 2024). Aby nabyć takie zezwolenie należy skontaktować się z właściwym Okręgiem i podjąć stosowne kroki zgodnie z podaną instrukcją.

Platforma e-Okon podpięta do tej prezentacji (Okręgu PZW w Wałbrzychu) daje możliwość pozyskania Zezwoleń jedynie na wody użytkowane przez nasz Okręg PZW.

Uprawnieni do wędkowania w macierzystych Okręgach Członkowie tzw. "Uczestnicy" do lat 16 mają możliwość pozyskania Zezwoleń 2024 na wody użytkowane przez Okręg PZW w Wałbrzychu.
Dostęp do Zezwolenia znajduje się (oczywiście po zarejestrowaniu i zalogowaniu) po uruchomieniu następujących zakładek:

Dla zrzeszonych w innych okręgach PZW (w tym cudzoziemcy) --> Składki bez porozumień --> Składka okręgowa pełna dla członków uczestników (do lat 16) PZW zrzeszonych w innych okręgach... (ważne: opcja odpłatna za 50 zł - zgodnie z cennikiem na rok 2024).

***   ***   ***

UWAGA: Osoby niepełnosprawne, którym przysługuje korzystanie z ulgi (Członkowie O. PZW w Wałbrzychu ze znacznym orzeczeniem niepełnosprawności), mogą wnieść składki i nabyć stosowne zezwolenie na wędkowanie tylko i wyłącznie w Kole PZW po okazaniu stosownej dokumentacji --> KLIKNIJ
Od ww. reguły nie ma żadnych wyjątków ze względu na konieczną weryfikację uprawnień do korzystania z ulgi !!!

***   ***   ***

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do nabycia tzw. e-zezwoleń (rocznych bądź okresowych - wymagana rejestracja) ---> KLIKNIJ

Ważne: po dokonaniu opłaty e-zezwolenie pojawi się w zakładce "moje zakupy".

Drodzy Wędkarze! Przed dokonaniem opłat należy dokładnie zapoznać się z cennikiem na rok 2024 . Wielu z Was mylnie wybiera opcję wpisowego (wysokość tej opłaty). Przypominamy, że "wpisowe dla członka uczestnika PZW" dotyczy osób do 16 roku życia. Wpisowe opłacane jest przez nowo wstępujących do Związku jak również przez tych wędkarzy, którzy mieli przerwę w członkostwie. Jeśli wędkarz opłacił składkę członkowską w ubiegłym roku, a za rok bieżący wnosi ją po dniu 30 kwietnia, również musi wnieść wpisowe.

W przypadku wypełnienia wszystkich rubryk w rejestrze połowu ryb jego kontynuację należy pobrać tutaj .

UWAGA: dla połowów okresowych wprowadzamy dodatkowo tzw. wersję uproszczoną tych zezwoleń -->   Kliknij

Zezwolenia okresowe w wersji uproszczonej (procedury) --> kliknij

Ważne: Zezwolenia okresowe obowiązują w trybie ciągłości tj. opłacając za 3 lub 7 dni wędkowania uzyskujemy zezwolenie na amatorski połów ryb na kolejne dni po sobie (np. 1-3, 15-21 etc.).

z wędkarskim pozdrowieniem,
ZO PZW w Wałbrzychu