Procedury dotyczące składek/opłat okresowych za wędkowanie (korzystanie z wersji uproszczonej zezwoleń okresowych).

Wędkarze zrzeszeni, niezrzeszeni i obcokrajowcy mają możliwość dokonywania opłat i logo_walbrzych_2.jpgwędkowania w systemie okresowym. Oczywiście najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest dokonywanie opłat rocznych i możliwość wędkowania od początku do końca roku na wodach naszego okręgu PZW jak i innych użytkowników PZW, którzy podpisali z nami porozumienia (zgodnie z warunkami takiego porozumienia i tylko dla pełnoprawnych Członków Okręgu PZW w Wałbrzychu, którzy wnieśli komplet opłat rocznych).

Są jednak przypadki, że Członek PZW posiada jedynie składkę członkowską lub jest w Okręgu, który nie zawarł z nami stosownego porozumienia, jest niezrzeszony albo ma status obcokrajowca a interesują go składki/opłaty okresowe tj. jedno lub wielodniowe.

Poniżej przedstawimy Państwu konfigurację dla poszczególnych grup z wymaganymi dokumentami i opłatami.

1. Członek PZW (spoza obszaru zawartych w danym roku porozumień bądź posiadający tylko składkę członkowską naszego okręgu) musi:

- posiadać ważną kartę wędkarską (nie dotyczy cudzoziemców),

- posiadać legitymację członkowską z ważną Składką Członkowską,

- wnieść opłatę na konto Okręgu PZW w Wałbrzychu --> kliknij  zgodnie z obowiązującym cennikiem na dany rok podając dane dla przelewu: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr karty wędkarskiej tytułem opłata za wędkowanie w dniu/dniach (należy sprecyzować okres połowu ryb - data) wody O. PZW Wałbrzych. Dowód wpłaty należy posiadać przy sobie podczas wędkowania.

- wydrukować zezwolenie tzw. Okresowe ZR-0 --> kliknij i uzupełnić zgodnie z wymogiem i analogicznie do danych zawartych w dowodzie wpłaty. Zezwolenie ZR-0 należy posiadać przy sobie podczas wędkowania.

2. Wędkarz niezrzeszony w PZW (obywatel Polski) musi:

- posiadać ważną kartę wędkarską,

- wnieść opłatę na konto Okręgu PZW w Wałbrzychu --> kliknij zgodnie z obowiązującym cennikiem na dany rok podając dane dla przelewu: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr karty wędkarskiej tytułem opłata za wędkowanie w dniu/dniach (należy sprecyzować okres połowu ryb - data) wody O. PZW Wałbrzych. Dowód wpłaty należy posiadać przy sobie podczas wędkowania.

3. Wędkarz-obcokrajowiec niezrzeszony w PZW musi:

- wnieść opłatę na konto Okręgu PZW w Wałbrzychu --> kliknij zgodnie z obowiązującym cennikiem na dany rok podając dane dla przelewu: imię i nazwisko, adres zamieszkania tytułem opłata za wędkowanie w dniu/dniach (należy sprecyzować okres połowu ryb - data) wody O. PZW Wałbrzych. Dowód wpłaty należy posiadać przy sobie podczas wędkowania.

Okręg PZW w Wałbrzychu